پوش نوتیفیکیشن چیست و چگونه برای کسب درآمد بیشتر از آن استفاده کنیم ؟

0

در این مطلب خواهید خواند که پوش نوتیفیکیشن چیست ، چگونه آن را راه‌اندازی و تنظیم کنیم و نیز چگونه با استفاده از آن به رشد درآمد خود کمک کنیم.

پوش نوتیفیکیشن چیست

پوش نوتیفیکیشن وب‌، پیام‌هایی قابل کلیک هستند که از سوی یک وب‌سایت به مرورگرهای مشترکین آن فرستاده می‌شود. این پیام‌ها کاملا شبیه نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن‌های موبایل هستند (نوتیفیکیشن‌هایی که از سوی یک اپلیکیشن خاص برای کاربر فرستاده می‌شود) با این تفاوت که این نوتیفیکیشن‌ها روی وب‌سایت کار می‌کنند نه روی اپلیکیشن (که می‌تواند از هر دستگاهی مانند دسک‌تاپ، تلفن‌همراه، تبلت و نظایر آنها در دسترس باشد) و فقط هنگامی نمایش داده می‌شود که مرورگر مخاطب در هر یک از دستگاه‌های مذکور باز شود.

چرا از پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت استفاده می‌کنیم

نگاهی کوتاه به کانال‌های ارتباطی وب‌سایت‌ها

کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک از روش‌های متنوعی برای افزایش ترافیک یعنی بازدیدکنندگان جدید، بازدیدکنندگان فعلی و افرادی که هم‌اکنون از وب‌سایت‌تان بازدید می‌کنند، استفاده می‌کنند. این روش‌ها شامل کانال‌های ارتباطی مختلف مانند ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، پیامک و ارسال پوش نوتیفیکیشن‌ها (هم وب‌سایت و هم اپلیکیشن‌ها) می‌شود. همچنین شامل به خدمت گرفتن این کانال‌ها در انواع مختلف کمپین‌ها برای رسیدن به کاربران بیشتر و جذب آنها است. نگاهی کوتاه به هر یک از این کانال‌ها خواهیم داشت و سعی کنیم دریابیم که هر یک از آنها در کجا می‌توانند مفید باشند.

ایمیل

ایمیل بیشتر برای ارائه پیشنهادهای محصولات منتخب، تبلیغ فروش و تخفیف‌هایی که در راه است، درخواست برای بررسی و نظر دادن درباره محصول، بازگرداندن کسانی که مدت‌هاست خرید نکرده‌اند، ارائه اطلاعات تراکنشی مانند تأیید سفارش، جزئیات پیگیری سفارش و نظایر آن‌ها به کار می‌رود.

مزیت اصلی ایمیل مارکتینگ این است که بُرد وسیعی دارد. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که در‌حال‌حاضر بیش از ۲.۶ میلیارد کاربر ایمیل وجود دارد که یعنی از هر سه نفر یک نفر دارای حساب کاربری ایمیل است. مزیت بسیار مهم دیگر این است که ایمیل در صندوق ورودی باقی می‌ماند و در هر زمانی قابل دسترسی است؛ برخلاف پوش نوتیفیکیشن‌ها و پیام‌های رسانه‌های اجتماعی که بعدا به سختی می‌توان آنها را پیدا کرد (یا به‌کلی غیرممکن است). این ویژگی به‌خصوص برای اطلاعات مهم مانند سفارش و جزئیات پیگیری آن بسیار مفید است. آموزش ایمیل مارکتینگ به طور کلی برای وبمستران بسیار بسیار پراهمیت است.

بااین‌حال، بازاریابی ایمیلی هم در مواردی با شکست مواجه می‌شود و آن هنگامی است که «زمان» برای اطلاعات ارائه شده اهمیت داشته باشد. براساسِ مطالعه‌ای زمان متوسط برای اینکه یک کاربر ایمیلش را باز کند و بخواند حدود ۶ ساعت و ۲۵ دقیقه است. این یعنی ایمیل روش مؤثری برای فرستادن پیام‌های با محدودیت زمانی نیست. به‌عنوان مثال نمی‌توان به ارائه کوپن‌هایی که در  دوره محدودی قابل استفاده هستند از آن استفاده کرد.

رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و لینکداین برای مواردی که نیاز به ارائه پیشنهادهای کوتاه‌مدت و تخفیف‌ها دارد بهتر از بازاریابی ایمیلی عمل می‌کنند؛ زیرا مردم معمولاً در مقایسه با سایر بخش‌های فضای آنلاین وقت بیشتری را در رسانه‌های اجتماعی صرف می‌کنند. تنها مشکل آن میزان درگیری کاربران (Engagement) است. در توییتر تنها ۰٫۰۳ درصد از مخاطبان شما با محتوای شما تعامل خواهند داشت و درگیر می‌شوند. در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز اعداد همین‌قدر پایین هستند.از این جهت، رسانه‌های اجتماعی برای ارسال پیام‌هایی که برای دستیابی به هدفی خاص در یک زمان مشخص و محدود طراحی شده‌اند نمی‌توانند مفید باشند. در عوض، بهتر است از رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان وسیله‌ای برای ایجاد برند و برقراری ارتباط با مخاطبان استفاده کنید.

سرویس پیام کوتاه

استفاده از پیامک در مواردی که می‌خواهید کاربر یا مخاطب به‌سرعت پیام را بخواند بهتر است. ۹۰% آنها در عرض ۳ دقیقه خوانده می‌شوند. این نوع ارتباط برای اطلاع‌رسانی پیام‌های مهم کسب‌وکارها مانند «سرویسی که سفارش دادید به‌زودی می‌رسد» یا «مرسوله شما امروز تحویل می‌شود» سودمند است.

پیامک نباید برای اطلاعات مهمی مانند فاکتور فروش یا رسیدها استفاده شود، زیرا پیدا کردن پیامک به‌راحتی امکان‌پذیر نیست. مشکل دیگر این است که پیامک حداکثر می‌تواند حاوی ۱۶۰ کاراکتر باشد که محدودیت زیادی را برای برقراری ارتباط مؤثر ایجاد می‌کند.

ارسال پوش نوتیفیکیشن‌ها (اپلیکیشن‌های اندروید)

ارسال نوتیفیکیشن‌ها روش پیش‌فرض برای برقراری ارتباط اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه است. برتری این روش نسبت به ایمیل این است که پیام‌ها برای محتوای تبلیغاتی به‌شکل آنی ارائه می‌شوند. همچنین نرخ پاسخگویی بالاتری نسبت به ایمیل دارند (براساسِ یک نظرسنجی، نرخ باز شدن درباره ارسال پوش نوتیفیکیشن‌ها ۵۰ درصد بالاتر از ایمیل است و نرخ کلیک تا دوبرابر بیشتر است).پوش نوتیفیکیشن چیست پوش موبایل

پوش نوتیفیکیشن وب‌سایت در چه مواردی مناسب هستند

پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت در این طیف، جایگاهی کاملا منحصربه‌فرد دارند. تفاوت پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت با پوش نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن این است که درحالی‌که ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن محدود به دستگاه‌هایی مانند تلفن‌همراه و تبلت و نظایر آنها است، ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت می‌تواند روی دستگاه کاربر دسکتاپ نیز  ظاهر شود. استفاده از دسک‌تاپ هنوز هم بیش از ۴۲% از کل زمان اینترنت را به خودش اختصاص می‌دهد. با ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت می‌توان پیام‌های ارسالی را برای ۴۲% از زمان کاربران اینترنت به‌شکل آنی نمایش داد.

نکته دیگری که سبب شده است ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت برای تجارت الکترونیک بسیار مهم باشد، هزینه آن است. ایجاد یک اپلیکیشن باکیفیت بسیار پرهزینه است و گاهی نمی‌توان به‌درستی نرخ بازگشت سرمایه را در آن توجیه کرد. در حقیقت، برای شرکت‌های کوچک و متوسط، ممکن است وب‌سایت‌های تلفن‌همراه آن‌ها به کاربران بیشتری در مقایسه با اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه دسترسی پیدا کنند. بنابراین از آنجایی‌که ارسال پوش نوتیفیکیشن‌‌های وب این توانایی را به کسب‌وکارها می‌دهد که بدون سرمایه‌گذاری روی اپلیکیشن بتوانند پیام خود را به مخاطبان برسانند، اهمیت بسیار ویژه‌ای در دنیا پیدا کرده‌اند.

ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت چگونه است

به‌شکل پیش‌فرض، هر بار که یک اپلیکیشن را در تلفن‌همراه‌تان نصب می‌کنید، به آن اپلیکیشن اجازه می‌دهید پوش نوتیفیکیشن‌هایش را به دستگاه‌تان ارسال کند. بااین‌حال وب‌سایت‌ها باید به‌ صراحت برای ارسال پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت از کاربران اجازه بگیرند. پوش نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت این‌طور کار می‌کنند:

‍۱. اولین گام قرار دادن گزینه درخواست رضایت از بازدیدکنندگان است. به‌محض ورود کسی به وب‌سایت، کادر درخواست رضایت فعال می‌شود. اگر بازدیدکننده روی «اجازه دادن یا مجاز است یا Allow یا …» کلیک کند، به فهرست مشترکین شما اضافه می‌شود. در برخی موارد اجازه گرفتن لوکیشن را هم کاربر می‌تواند بدهد یا ندهد.پوش نوتیفیکیشن چیست اجازه دریافت اعلان

۲. به‌محض اینکه یک «بازدیدکننده» تبدیل به «مشترک» می‌شود، می‌توانید از وب‌سایت‌تان برای او نوتیفیکیشن‌ها را ارسال کنید. عنوان پیام و متن آن از نظر محدودیت‌های کاراکتری قابل سفارشی‌سازی است و آدرس URL هم باید مشخص باشد. حتی اگر مرورگر در آن زمان باز نباشد باز هم این پوش نوتیفیکیشن‌ها بلافاصله خواهند رسید. کلیک کردن بر نوتیفیکیشن، مشترکین را به آدرس URL مشخص‌شده که یک نیاز به طراحی صفحه فرود دارد، منتقل می‌کند.

چگونه برای وب سایت‌مان سرویس ارسال پوش نوتیفیکیشن تنظیم کنیم

سایت‌های معتبر کشور ما همگی از سرویس‌هایی مثل وان سیگنال و سندپالس استفاده می کردند اما این سرویس‌ها چند وقتی است که کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند و دیگر امکان ارسال نوتیفیکیشن از این طریق وجود ندارد. صفحه منع ورود وان سیگنال برای کاربران ایرانی را در زیر می‌بینید.پوش نوتیفیکیشن چیست تحریم وان سیگنال

خوشبختانه در کشور سرویس پوش ایرانی خوبی به نام نجوا به وجود آمده که همان امکانات نمونه‌های خارجی را ارائه می‌کند. خوبی این سرویس آن است که برای کاربردهای معمول یک وب‌سایت همه امکاناتش رایگان است. شما می‌توانید به سادگی به سایت نجوا بروید و پس از ثبت‌نام کدی که به شما می‌دهد را در تگ Head سایت خود قرار داده و شروع به ارسال پوش نوتیفیکیشن خود کنید. این سرویس پنل گزارش‌دهی خوبی نیز دارد که می‌توانید به طور دقیقی بررسی کنید که هر کمپین نوتیفیکیشن شما چقدر موفقیت‌آمیز بوده است. سرویس نجوا همچنین برای اپلیکیشن‌ها نیز امکان پوش نوتیفیکیشن اندروید را ارائه می‌دهد.پوش نوتیفیکیشن چیست نجوا

بهینه‌سازی ارسال پوش نوتیفیکیشن‌ها

حالا که اهمیت و نحوه کار ارسال اعلان‌ها را دریافته‌ایم، زمان آن است که آن‌ها را برای فروش یا در‌آمد بیشتر از طریق مشترکین فعلی بهینه‌سازی کنید. شما می‌توانید با توسعه مشترکین پوش نوتیفیکیشن خود یا محصولات خود را بیشتر تبلیغ کنید که منجر به فروش بیشتر شما شود و یا این که اگر یک سایت تبلیغاتی هستید گاهاً نوتیفیکیشن‌هایی تبلیغاتی ارسال کنید و در‌آمد کسب کنید که می‌توانید از پلتفرم تبلیغات آنلاین یکتانت در این زمینه کمک بگیرید.

توسعه مشترکین و بهینه‌سازی پوش نوتیفیکیشن به بهینه‌سازی زیربخش‌هایی بستگی دارد که عبارتند از:

  • نوشتن متنی عالی برای پوش نوتیفیکیشن‌ها
  • زمان ارسال پوش نوتیفیکیشن
  • تعداد دفعاتی که باید پوش نوتیفیکیشن‌ها را ارسال کنید
  • ایجاد دسته‌بندی‌های مناسب برای ارسال اعلان‌های شخصی‌سازی‌شده
  • شناسایی پارامترهای پیگیری.

نوشتن متن پوش نوتیفیکیشن

از آنجایی‌که عنوان و متن اعلان‌ها با محدودیت کاراکتر روبه‌روست، نوشتن این متن بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید اهمیت دارد؛ چرا که باید پیام‌تان را کاملاً فشرده اما به‌شکلی تأثیرگذار بیان کنید. هر بار که عنوان و متن پیام را برای اعلان می‌نویسید، مهم‌ترین چیزی که باید مدّنظر داشته باشید این است که هدف از نوشتن این نوتیفیکیشن‌ها کلیک کردن مشترکین است. قبل از هرچیز این متن باید به مشترکین ارزش بدهد، زیرا مردم فقط روی پوش نوتیفیکیشن‌های ارزشمند کلیک می‌کنند. مطلب تیتر جذاب تبلیغاتی را در این زمینه مطالعه کنید و همچنین نکات زیر که می‌تواند در این امر به شما کمک کند:

  • شفاف صحبت کنید.

مشترکین شما سرشان خیلی شلوغ‌تر از آن است که برای پیام‌های مبهم وقت بگذارند. صبر آنها را امتحان نکنید. اگر آنها را وادار کنید زیاد از مغزشان کار بکشند، بی‌خیال‌تان می‌شوند. پیامی که شفاف بیان شود، نرخ کلیک بالاتری خواهد داشت، زیرا به‌روشنی چیزی را که از کاربر می‌خواهد به او انتقال می‌دهد. این دو جمله را با هم مقایسه کنید: «آخرین کتاب رضا امیرخانی را خوانده‌اید؟» و «آخرین رمان رضا امیرخانی برای خرید موجود است». به عقیده نیل پاتل دومی بهتر است، زیرا پیام آن واضح است و کاربر می‌داند که از او خواسته‌اند برای خرید اقدام کند.

  • متن را مختصر بنویسید.

پلتفرم‌های مختلف محدودیت‌های کاراکتری متفاوتی دارند، اما مثلاً در سرویس نجوا برای تیتر فقط ۳۵ کاراکتر و برای متن تا ۱۲۰ کاراکتر می‌توانید بنویسید. البته همین ۱۲۰ کاراکتر هم بسیار زیاد است و حتما تلاش نکنید که همه ۱۲۰ کاراکتر را حتما حتما پر کنید. مختصر بودن نوشته‌تان بسیار مهم است. این بدان معناست که شما باید مهم‌ترین گزاره ارزش‌تان را در پیام‌تان بگنجانید تا در نوتیفیکشین‌تان حسابی به چشم بیاید.

  • از اصل کمیابی برای ایجاد نوعی ضرورت استفاده کنید.

براساسِ گفته دکتر رابرت کیالدینی (نویسنده سرشناس کتاب نفوذ: روانشناسی متقاعدسازی)، معمولاً از فکر اینکه احتمالاً چیزی را از دست بدهیم بیشتر تحریک می‌شویم تا اینکه چیزی را به دست آوریم. به عبارت دیگر، اگر حس کنیم فرصتی را داریم از دست می‌دهیم بیشتر به داشتنِ آن رغبت پیدا می‌کنیم. این همان اصل معروف فومو (FOMO, Fear Of Missing Out) یا ترسِ از دست دادن چیزها است. می‌توانید از این اصل روان‌شناختی هنگام نوشتن متن نوتیفیکیشن‌هایتان استفاده کنید. برای مثال، اگر قرار است به‌زودی در فروشگاه آنلاین‌تان «فروش ویژ‌ه‌ای» داشته باشید، متن نوتیفیکیشن را به این شکل بنویسید: «فروش فوق‌العاده! فقط ۱۲ ساعت!».پوش نوتیفیکیشن چیست بانی مد

  • از اثبات اجتماعی استفاده کنید. (Social Proof)

اثبات‌های اجتماعی همان گزاره‌هایی هستند که شما به مشتریان می‌دهید تا نشان دهید که مثلاً چه برندها یا بزرگانی مشتریان شما بوده‌اند یا این که تا به حال چند نفر از این محصول استفاده کرده‌اند یا نظر فلان اینفلوئنسر درباره سرویس شما چه بوده است یا … . مثلاً در صفحه فرود ریتارگتینگ یکتانت در انتهای صفحه می‌توانید نمونه‌ای از این اثبات اجتماعی را ببینید. یک نمونه موفق این اثبات اجتماعی در دنیا شعار بازاریابی آی‌بی‌ام (IBM) در دهه ۸۰ میلادی بود: «هیچ‌کس به‌خاطر خرید از IBM از کارش اخراج نشده است.»  این شرکت از تمایلی که مردم به طی کردن مسیر پیموده شده دیگران دارند استفاده کرده بود.

در ارسال نوتیفیکیشن، اثبات اجتماعی می‌تواند نرخ کلیک را افزایش دهد. برای نمونه، اگر می‌خواهید افراد در رویدادی ثبت‌نام کنند می‌توانید چیزی شبیه این بنویسید: «تا کنون ۴۰۰۰ متخصص در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند» با اگر می‌خواهید مشترکین پست وبلاگی را مطالعه کنند از این جمله استفاده کنید: «این پست بیش از n بار در توییتر به اشتراک گذاشته شده است». به‌یاد داشته باشید الان دهه ۸۰ میلادی نیست و کاربران به همه اطلاعات موردنیازشان دسترسی دارند. بنابراین در ادعاهایتان زیاده‌روی نکنید و مراقب باشید چیزی‌ که می‌نویسید که معتبر باشد.

زمان ارسال نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت

ماهیت نوتیفیکیشن‌های وب‌ طوری است که باید به‌سرعت از سوی گیرنده پاسخ را دریافت کنند. به‌همین‌دلیل زمان‌بندی بسیار مهم است. اشتباهی که معمولاً وب‌سایت‌ها مرتکب می‌شوند این است که هنگام ارسال نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت به حساب کاربری مشترکین، منطقه زمانی آنها را در نظر نمی‌گیرند. برای حل این مشکل، باید درک روشنی از مشترکین‌تان که ممکن از سراسر کشور یا حتی جهان باشند داشته باشید و دقت کنید که هر منطقه زمانی و جغرافیایی پیام را در زمان و مکان مناسب دریافت کند. این قطعاً از ارسال اعلان‌های یکسان پیچیده‌تر است؛ چرا که این کار به محیط بسیار شخصی‌سازی‌شده نیاز دارد که خوشبختانه سرویس نجوا این امکان را دارد که بتوانید کاربران را در دسته‌بندی‌های مختلف جغرافیایی قرار دهید و برای هر دسته پیام متفاوتی ارسال کنید.پوش نوتیفیکیشن چیست زمان ارسال اعلان

مورد دیگری که باید در نظر بگیرید این است که انواع مختلف نوتیفیکیشن در زمان‌های متفاوتی از روز کار می‌کنند. برای ارسال پیام تبلیغاتی بهتر است کاربران‌تان در حالت آرامش ذهنی باشند و با فکر باز، پیشنهادتان را بررسی کنند. اما برای فرستادن اعلان‌های سرگرم‌کننده عصرها خصوصاً عصر جمعه بهتر است، زیرا مردم عصرها بی‌حوصله هستند و دوست دارند چیزی را ببینند که جذاب باشد.

به عنوان مثال یک نمونه برنامه‌ریزی ارسال پوش نوتیفیکیشن سایت محتوایی چطور را می‌بینید که چه محتوایی را در معمولاً هنگام صبح ارسال می‌کنند.پوش نوتیفیکیشن چیست سایت چطور

تعداد دفعات ارسال نوتیفیکیشن

شاید مهم‌ترین چیزی که باید برای ارتقای کمپین‌های نوتیفیکیشن‌هایتان باید درنظر بگیرید، تعداد دفعات ارسال پیام‌ها باشد. از آنجایی‌که نوتیفیکیشن‌ها کانال ارتباطی فوق‌العاده‌ای برای جذب مخاطب هستند، باید خیلی مراقب باشید که مشترکین را بیش‌ از حد در نوتیفیکیشن‌های متوالی غرق نکنید که نتوانند آنها را بررسی کنند که در این صورت کاربر از دریافت نوتیفیکیشن‌های شما انصراف خواهند داد.

از آنجایی‌که ارسال اعلان‌های وب‌سایت، فناوری نسبتا جدیدی است، تقریبا داده‌های کافی برای اینکه بدانیم ارسال چه تعداد نوتیفیکیشن مؤثر است نداریم. در این مرحله، باید به‌دقت نرخ کلیک‌ها، زمان صرف‌شده در صفحه، نرخ پرش کاربر و … را پس از هر ارسال پایش کنید تا بدانید که حدوداً هر چند وقت یک‌بار اگر به کاربر نوتیفیکیشن بفرستید راضی خواهد بود و حالت مزاحمت ایجاد نمی‌کند.

استفاده از دسته‌بندی برای نوتیفیکیشن‌های شخصی‌سازی شده

به‌عنوان بازاریاب‌های دیجیتال، شخصی‌سازی پیام‌ها چیز جدیدی برای ما نیست. همه می‌دانیم که این کار مؤثر است. بااین‌حال، هرگز نباید درباره ارسال نوتیفیکیشن‌های وب‌سایت از رویکرد «آن‌قدر تبلیغ می‌کنم تا یکی به نتیجه برسد» استفاده کنید. دلیل آن ساده است، با این‌کار مشترکین به‌آسانی لغو اشتراک می‌کنند و دیگر برای برگرداندن آنها راهی ندارید، مگر اینکه آنها تنظیمات‌شان را تغییر دهند. برای نمونه تصویر زیر را ببینید، این فرد به‌محض دریافت این نوتیفیکیشن که اصلاً مناسب سن یا جنسیت او نیست، یا بسیار ناراضی خواهد شد و یا اگر بلد باشد در مرورگر خود به دنبال لغو اشتراک نوتیفیکیشن‌های شما خواهد رفت.پوش نوتیفیکیشن چیست شخصی سازی

بنابراین باید مشترکین خودتان را در دسته‌بندی‌های متفاوت و تا جایی‌که امکان دارد شخصی‌سازی‌شده قرار دهید. یک روش برای این کار این است که از مشترکین بپرسید ترجیح می‌دهند چه زمان‌هایی نوتیفیکیشن دریافت کنيد. روش بسیار کارآمد دیگر، دسته‌بندی مشترکین براساسِ رفتارها و نوع فعالیت‌های آنها در صفحات وب‌سایت است. برای نمونه، فعالیت‌هایی مانند بازدید از صفحات، تعداد بازدید‌هایشان از صفحات خاص و نظایر آنها را درنظر بگیرید.

چه سنجه‌هایی (Metric) باید سنجیده شوند

اصلی‌ترین سنجه‌ای که باید به خاطر بسپارید، نرخ کلیک است. نرخ کلیک به درصد افرادی که روی نوتیفیکیشن وب‌سایت شما کلیک کرده‌اند نسبت به تعداد افرادی که اعلان برایشان ارسال و تحویل شده است گفته می‌شود.

بااین‌حال، اگر فقط روی همین یک سنجه تمرکز کنید، ممکن است به اشتباه در تحلیل‌تان منجر شود. به‌جای آن، باید به‌شدت روی اهداف کسب‌وکار که برایتان بسیار مهم است تمرکز کنید؛ مانند فروش یا تعداد بازدیدها یا افزودن به سبد خرید یا … . لینک‌های نوتیفیکیشن‌ها را با سنجه‌های UTM مناسب برچسب‌گذاری کنید و سپس از طریق آنالیتیکس گوگل می‌توانید تعداد افرادی که از طریق نوتیفیکیشن‌ها به صفحات فرود مختلف شما وارد می‌شوند را پیدا کنید. این تنها راهی است که به شما کمک می‌کند بفهمید که آیا ارسال نوتیفیکیشن وب‌سایت برایتان کار می‌کند یا خیر.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.