کمپین موضوعی چیست ؟ چگونه کار می‌کند ؟

0

کمپین موضوعی فقط در مورد کمپین‌های تبلیغات همسان است. همان‌طور که گفتیم در تبلیغات همسان سعی می‌شود تا محتوای تبلیغاتی بسیار شبیه به موضوع قالب سایت باشد تا احتمال کلیک شدن روی آن بالاتر برود. برای کسای که می‌خواهند تبلیغات آنلاین همسان داشته باشند ولی ۲ قصد دارند کمیپین موضوعی کاربردی است:

  • مخاطبان محصول‌شان قشر خاصی از افراد جامعه است.
  • می‌خواهند بودجه کمی خرج کنند و بسیار هدفمند تبلیغات کنند.

ولی شاید بدی آن این باشد که اگر کمپین موضوعی می‌سازید دیگر نباید توقع داشته باشید که تبلیغا‌تان در همه سایت‌های پربازدید وجود داشته باشد. بلکه تبلیغ شما فقط در صفحاتی وجود دارد که مرتبط با موضوعی است که انتخاب کرده‌اید. مثلاً ممکن است شما موضوع آشپزی را انتخاب کنید و تبلیغ شما در صفحه‌ای مربوط به آشپزی نمایش داده شود که این تشخیص موضوع توسط الگوریتم هوش مصنوعی یکتانت صورت می‌پذیرد. دقت کنید که موضوع هر صفحه از یک سایت است که اهمیت دارد و نه موضوع کلی سایت. ممکن است موضوع کلی سایت خبری باشد یا اقتصادی ولی صفحه خاصی از آن مربوط به سلامت یا زیبایی باشد و تبلیغ شما در این صفحه قرار گیرد.

چگونه باید کمپین موضوعی ساخت؟

در هنگام ساخت کمپین تبلیغات همسان می‌توانید در همان صفحه اول موضوعی بودن کمپین را فعال کنید و مابقی مراحل را مثل ساخت کمپین معمولی ادامه دهید.

بعد از ساخت کامل کمپین می‌توانید در هنگام ساخت محتوا برای آن کمپین، موضوع و زیرموضوع موردنظر خود را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که می‌توانید همزمان چند موضوع نزدیک به حوزه کاری خودتان را انتخاب کنید تا در صفحات و مطالب بیشتری نمایش بگیرید.

نکته حائز اهمیت دیگر در کمپین موضوعی این است که اگر کمپین موضعی می‌سازید دیگر گروه نمایش‌دهنده‌ها را تفکیک و جداسازی نکنید تا تعداد نمایش و کلیک شما به تعداد بسیار کمی نرسد که نتوانید به هدف موردنظرتان برسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.